فهرست اصلی

همایش دانشگاه علمی کاربردی در مسیر دانشگاه کارآفرینانه

 

با توجه به نرخ بیکاری در جمعیت جوان کشور، امروزه حرکت به سمت ایجاد دانشگاه های کارآفرین (نسل سوم) ضروری به نظر می رسد. از همین رو دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی با حرکت به سمت ایجاد زیرساخت های دانشگاه کارآفرین، سعی در اهتمام این امر داشته است. تشکیل دفاتر کارآفرینی مراکز، سلسله جلسات منظم مسئولین دفاتر کارآفرینی و حمایت از برگزاری همایش ها و همایشها و ... نیز از جمله مواردی است که با استقبال و حمایت چشمگیر این واحد مواجه می شود.

جهت دست یابی به دانشگاه کارآفرین، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی از برگزاری کارگاه ها و همایش های کارآفرینی در مراکز حمایت های زیادی به عمل می آورد. از همین رو این دانشگاه با برگزاری اولین همایش دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی در مسیر کارآفرینانه در تاریخ 30 آبان ماه سال 1396، در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد موافقت نموده و گام موثری در جهت نیل به تحقق دانشگاه کارآفرین برداشت.

آشنایی مسئولین دفاتر و مدرسان کارآفرینی، دانشجویان و علاقه مندان با مفاهیم ابتدایی کارآفرینی و چگونگی راه اندازی یک کسب و کار بین رشته ای موفق از مهم ترین اهداف این همایش بوده است.

این همایش با پذیرش و ثبت نام شرکت کنندگان در ساعت 8  روز سه شنبه 30/08/1396 به صورت رسمی آغاز شد. آئین افتتاحیه همایش راس ساعت 8:15  و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت. پس از آن صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط شرکت کنندگان زمزمه و در نهایت سرود دانشگاه جامع علمی کاربردی نواخته شد.

همچنین شاهد برگزاری کارگاه دانشگاه کارآفرین و آموزش کارآفرینانه (دکتر جابر نوبخت)- پخش کلیپ- و کارگاه فرایند راه اندازی یک کسب و کار جدید (دکتر جواد سخدری) بودیم.