فهرست اصلی

 

/مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور/

رییس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، پژوهشگر برتر شد

********

 در مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، دکتر مسعود گلستانی‌پور، رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد به عنوان پژوهشگر برتر معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، این مراسم با حضور دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمدحسین امید، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمعی از نخبگان و روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در پژوهشکده هنر و معماری جهاددانشگاهی برگزار شد که 57 پژوهشگر، ایده، طرح پژوهشی، فناور، مؤسسه، واحد استانی، مرکز آموزش علمی کاربردی، مرکز رشد، کارآفرین و دفتر کارآفرینی برگزیده مورد تقدیر قرار گرفت.


 متن لوح تقدیر دکتر مسعود گلستانی‌پور بدین شرح است:

"جناب آقای دکتر مسعود گلستانی پور
روند رو به رشد فعالیت‌های علمی و پژوهشی میهن اسلامی، حاصل تلاش بی وفقه و عاشقانه سخت کوشانی، همچون جنابعالی است که به آینده‌های روشن چشم دوخته‌اند. از آنجایی که جنابعالی به عنوان پژوهشگر برتر موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی در هفته ملی پژوهش و فناوری سال 95 انتخاب شده‌اید، این لوح تقدیر به شما اعطا می‌گردد.
امید است در سایه الطاف خداوند متعال همواره موفق و موید باشید.


دکتر محمدحسین امید

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور"

انتخاب واحد استان خراسان رضوی به عنوان یکی از استانهای برتر دانشگاه در عرصه پژوهش و فناوری است که کسب این عنوان را نیز به همکاران محترم واحد استان و به طور ویژه به جناب آقای دکتر سلجوقی تبریک می گوییم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدرضا هدایتی مقدم، عصر روز گذشته 16 آذر در گردهمایی روز جهانی ایدز که در محل تالار فردوسی مجتمع دکتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، افزود: رشد برخی از بیماری‌ها نظیر هپاتیت B بسار شایع تر از بیماری ایدز است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در دنیا 250 میلیون نفر مبتلا به بیماری هپاتیت B، 170 میلیون نفر مبتلا به بیماری هپاتیت C و 33 میلیون نفر مبتلا به ایدز می باشند.

به گفته وی، درصورتی که فردی مبتلا به HIV مثبت باشد و برای درمان به مراکز درمانی مراجعه کند می تواند یک عمر طبیعی را همانند یک فرد سالم داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید از فرد مبتلا به HIV ترسید، تصریح کرد: نگرش و باور نادرست مردم نسبت به این بیماری باعث نگرانی شده است.

به گفته مدیر گروه پژوهشی ایدز و هپاتیت سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، HIV ویروس نقص ایمنی انسان است و سال های سال طول خواهد کشید تا HIV به ایدز منجر شود.

وی با اشاره به اینکه ویروس HIV فقط و فقط از سه راه خونی، تماس جنسی و تزریف فرآورده های آلوده خونی منتقل خواهد شد، بیان داشت: از سال 65 تا پایان خرداد سال جاری بالغ بر 33 هزار نفر آلوده به HIV در کشور شناسایی شده اند.

دکتر هدایتی مقدم گفت: تا قبل از سال 1385 در حدود 80 درصد مبتلایان به HIV از طریق تزریق  به این بیماری آلوده شده بودند.

وی با تاکید بر اینکه موج سوم HIV یا همان تماس جنسی از سال 1385 به بعد در کشور رو به افزایش است، افزود: در طی سال‌های گذشته 68 درصد از موارد مبتلا به ایدز از طریق اعتیاد ترزیقی و 19 درصد از طریق تماس جنسی بوده است که این مزان در طی سه ماهه اول جاری به ترتیب به 34 و 42 درصد رسیده است.

وی در ادامه یادآور شد: در طی سال های اولیه شناسایی بیماری ایدز 16 درصد از بانوان مبتلا به این بیماری شده بودند که این میزان در حال حاضر به 34 درصد افزایش یافته است.

مدیر گروه پژوهشی ایدز و هپاتیت سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: افزایش موارد مبتلایان به HIV از راه تماس جنسی در حال تبدیل به یک بحران در کشور است.

در ادامه دکتر علی حسین پور، کارشناس مسوول پیشگیری از ایدز دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: ایران و به ویژه شهر مشهد در سال گذشته بالاترین سرعت رشد HIV را داشته اند.

برگزاری رویداد ایده تاب موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد

***********

رویداد ایده تاب موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در روز چهارشنبه 24 آذر 95 با حضور 165 دانشجوی صاحب ایده، معاون محترم پارک علمی، فناوری استان خراسان رضوی، جمعی از اساتید کارآفرینی و مسئولین موسسه از ساعت 8 صبح آغاز گردید. در این رویداد که دو روز و جمعا به میزان 24 ساعت به طول انجامید دانشجویان در یک دوره مسابقه ایده پروری و گزینش ایده شرکت نمودند و در نهایت سه ایده برتر توسط کمیته داوران انتخاب شدند. برگزاری کارگاههای آموزشی بوم کسب و کار، کار تیمی و نحوه تدوین طرح کسب و کار، ارائه یک دقیقه ای ایده ها توسط کلیه شرکت کنندگان، انتخاب 20 ایده برتر توسط شرکت کنندگان، تیم سازی توسط صاحبان ایده های برگزیده و تدوین طرح کسب و کار مربوطه با راهنمایی اساتید زبده کارآفرینی و ارائه 5 دقیقه ای 20 ایده برگزیده از عمده فعالیتهای این رویداد کارآفرینانه محسوب می گردد.