فهرست اصلی

اخبار مرکز

در بین مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور

جهاددانشگاهی مشهد بر سکوی نخست بیشترین آمار پذیرش دانشجو قرار گرفت

****** 

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، موفق به کسب بیشترین آمار پذیرش دانشجو طی سال 95 در بین مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، این موسسه  در سال گذشته در 31 کد رشته محل در مقاطع کاردانی و کارشناسی 1443 نفر پذیرش داشته است.

براساس این گزارش، مرکز "تهران 3 " با 831 نفر و "اهواز" با 820 نفر در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

 

-

 

شرکت موسسه در نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی


**********

نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ساعت 10 صبح سه شنبه 10 مرداد افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی ، 10 تا 13 مردادماه با ارائه هزار و 200 دستاورد از مراکز مختلف این دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.

در این نمایشگاه 1200 دستاورد ارائه می شود که 86.5 درصد این دستاوردها مربوط به گروه صنعت، 9 درصد مربوط به گروه فرهنگ و هنر، 3 درصد مربوط به گروه کشاورزی و 1.5 درصد مربوط به گروه خدمات است.

در این نمایشگاه دستاوردهای 220 مرکز این دانشگاه از 29 استان کشور ارائه خواهد شد و تعدادی از دستاوردهای برتر رونمایی می‌شود.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، معرفی دوره های علمی کاربردی، بازارچه کارآفرینی و بستر ارتباط میان مراکز و صنایع مختلف برگزار خواهد شد.

  

در نخستین نمایشگاه دستاوردهای ربع قرن فعالیت دانشگاه علمی کاربردی کشور

موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد غرفه برتر نمایشگاه  شد

***

 در نخستین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای ربع قرن فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، ستاد برگزاری نمایشگاه، غرفه موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز مشهد راجزء ده غرفه برتر نمایشگاه شناخت و به دلیل کسب این افتخار لوح تقدیر و تندیس نمایشگاه توسط معاون وزیر علوم به این موسسه اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری موسسه آموزش عا لی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، دستاوردهای جهاد دانشگاهی مشهد شامل دستگاههای ساخته شده توسط دانشجویان، ثبت اختراع های اساتید و دانشجویان، شرکت دانش بنیان کارن بود که موسس آن دانشجوی ارشد علمی کاربردی جهاددانشگاهی است، همچنین پروژه های انجام شده در زمینه فومهای فلزی گروه پژوهشی مواد با همکاری دانشجویان متالورژی مرکز، محصولات تولیدی و اختراعات انجام شده پژوهشکده صنایع غذایی با همکاری دانشجویان فناوری زیستی مواد غذایی به همراه معرفی توانمندی های مرکز در قالب استندها و بنرهای مناسب، ارائه شد.

در این نمایشگاه واحد استانی خراسان رضوی نیز جزء ده واحد استانی برتر شناخته شد که غرفه واحد استان خراسان رضوی شامل 6 مرکز جهاد دانشگاهی مشهد، جهاد دانشگاهی کاشمر، خانه کارگر، بهزیستی، بازرگانی، عالیس و فرهنگ و هنر یک بود.

براساس این گزارش، 27 واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور متشکل از 184 مرکز علمی کاربردی، در نمایشگاه بین المللی تهران حضور پیدا کردند.

 هم اندیشی مدرسان شاغل درآموزش و پرورش با مدیران علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد

رییس موسسه:

استفاده از پتانسیل مدرسان در اولویت مرکز خواهد بود

 *****

 جلسه هم اندیشی مدیران مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با مدرسان آن مرکز که شاغل در آموزش و پرورش می باشند، در سالن شورای مجتمع شریعتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، دکتر مسعود گلستانی پور رییس این مرکز در این جلسه، ضمن تشریح وضعیت فعلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ابعاد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، به معرفی افتخارات مرکز و توصیف وضعیت فعلی آن در دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت.

 وی استفاده از پتانسیل بالای مدرسان شاغل به تدریس را از برنامه های مرکز برشمرد و بر اهمیت آن تاکید کرد.

 در ادامه، مدرسان حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی به ویژه در مرکز جهاد دانشگاهی پرداختند.

 ضرورت نیازسنجی از بخش صنعت در فرآیند آموزش، تکمیل نمودن آموزشهای دانشگاهی با آموزش دانشجویان در دوره های تخصصی کوتاه مدت، توجه و رصد وضعیت فارغ التحصیلان مرکز و برقرار ارتباط با آنان، توجه به کیفیت برگزاری درس کارورزی به عنوان واحدی که باعث آمادگی ورود دانشجو با بازار کار و اشتغال می گردد، از عمده ترین پیشنهادات مطرح شده توسط مدرسان بود.

 همچنین تلاش در جهت افزایش دانشجویان ورودی مرکز، برندسازی با استفاده از ارتقای زیرساختها در بخش صنعت و افزایش کیفیت آموزش، توجه به آموزشهای کوتاه مدتی که به طور مستقیم منجر به اشتغال دانش آموخته گردد، برقراری ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با دبیرستها و هنرستانها، برقراری ارتباط نزدیک با فعالان مرتبط با رشته های جاری مرکز، توجه به آموزش در سطوح بین المللی، برگزاری بیشتر جشنواره ها و همایشهای مرتبط با رشته های مرکز، تکریم و ارج نهادن بیشتر به دانشجویان جهت افزایش انگیزه آنان به تحصیل، تاسیس تعاونیهای چندمنظوره دانشگاهی از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.

 لازم به ذکر است استادان دکترزینب علیزاده جورکویه، عزیزالله رحیمی، راحله غراب، سمانه حبیبی، محمدرضا صدری محمدی، حسن خدادادی، علی رضا کریم زاده، مصطفی قناد، علی بهرامی زاده، مهدی مکانی، سیدمجتبی موسوی زاده و محسن محرری در جلسه هم اندیشی مدیران موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با مدرسان شاغل در آموزش و پرورش حضور داشتند.