فهرست اصلی

همایش آموزشی با محوریت اصول و فنون مذاکره تجاری

**********

دکتر هادی شاهی در همایش آموزشی اصول و فنون مذاکره تجاری :

مهمترین و رایج ترین وسیله برقراری ارتباط بین انسانها ، مذاکره است .

اولین همایش آموزشی با محوریت اصول و فنون مذاکره تجاری با حضور دکتر هادی شاهی ، قائم مقام خانه تعاونگران استان خراسان رضوی به همت انجمن علمی گروه فرهنگ و هنر مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با حضور دانشجویان مشتاق برگزار شد .

در این همایش که در 13 آذر ماه 1396 برگزار گردید ، مباحثی با محوریت مذاکره ، رفتار شناسی مذاکره کنندگان ، ارتباط شناسی در مذاکره ، بررسی برخی از تکنیک های کاربردی در مذاکرات و مفهوم مذاکره تجاری ، مطرح  گردید که با مشارکت دانشجویان به فضای گفتگوی بسیار کاربردی بدل شد.

این برنامه با همکاری انجمن علمی گروه فرهنگ و هنر و جمعی از دانشجویان کارشناسی روابط عمومی الکترونیک  مرکز با هدف ارتقاء سطح کیفی ارتباط موثر و بهبود شیوه های اقناع مخاطب برگزار گردید.

در پایان این برنامه دانشجویان کارشناسی روابط عمومی با تقدیم هدایایی ، از زحمات دکتر هادی شاهی تقدیر و تجلیل نمودند.

برگزاری همایش دانشگاه علمی کاربردی در مسیر دانشگاه کارافرینانه

*******

این همایش با حضور 104 نفر شرکت کننده برگزار گردید. در این همایش، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی ایران، ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی، جناب آقای دکتر سلجوقی، به شرکت کنندگان خوش آمد گفته و ضرورت حرکت به سمت ایجاد دانشگاه های کارآفرین را تبیین نمودند. پس از آن کارگاه آموزشی "دانشگاه کارآفرین و آموزش کارآفرینانه" توسط جناب آقای دکتر جابر نوبخت ارائه شد. این همایش در ادامه با پخش کلیپ دانشگاه جامع علمی کاربردی همراه گردید. پس از آن کارگاه "فرایند راه اندازی یک کسب و کار جدید" توسط جناب آقای دکتر جواد سخدری ارائه شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر جواد سخدری صبح امروز در نخستین همایش در مسیر دانشگاه کارآفرینانه در تالار مجتمع دکتر شریعتی دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد خاطرنشان کرد: کارآفریان تحصیل کرده دانشگاهی و مهارت ورزیده توانایی انجام کار به صورت مطلوب را دارند که بهترین سلاح هر جامعه‌ برای دستیابی به بالاترین سطح فناوری قابل عرضه در عرصه اقتصاد همین امر است.

وی گفت: چارچوب فهم کارآفرینی به عنوان قاعده بازی در دنیای کسب و کار، محیط، فرصت، فرد و فرایند است. همچنین فرایند کارآفرینی شناسایی فرصت ها و بهره‌برداری از آن هاست.

 

 برگزاری کارگاه آبکاری طلا

**********

 برگزاری کارگاه آبکاری طلا به منظور آشنایی و بالا بردن سطح دانش فنی و علمی صنعتگران مرتبط با این حوزه با سرفصل های زیر در موسسه آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی  برگزار گردید:

طلا و خواص آن

انواع آبکاری طلا (سیانوری صنعتی، اسیدی)

آبکاری طلا آلیاژی، آبکاری طلا بدون استفاده از جریان الکتریکی

آبکاری طلا بر روی فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و آلیاژهای خاص

آبکاری طلا و دستور العمل عمومی کنترل فراّیند ها، نگهداری محلول و کنترل کیفی پوشش

-

سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد گفت: سهم ایران از درآمد گردشگری دنیا کمتر یک درصد است

***********

 

سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد گفت: کمتر از یک درصد درآمد گردشگری دنیا به گردشگری ایران اختصاص دارد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، احمد افروغی شب گذشته 10 آبان در آیین افتتاحیه رویداد شتاب ایده پردازان گردشگری که در محل تالار فردوسی مجتمع دکتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، افزود: ایران به لحاظ جاذبه‌های تاریخی و باستانی در رتبه 10 و به لحاظ جاذبه‌های طبیعی در رتبه 5 جهانی قرار دارد.

وی بیان داشت: در همه کشورهای دنیا به گردشگری به دید یک صنعت نگریسته می‌شود ولی هنوز در ایران به گردشگری به دید صنعت نگریسته نمی‌شود به طوری که کمتر از یک درصد درآمد گردشگری دنیا به گردشگری ایران اختصاص دارد. 

به گفته سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد، یکی از دلایل پایین بودن درآمد گردشگری در ایران تبلیغات سوء کشورهای غربی بر علیه کشورمان می‌باشد.

افروغی به وجود 25 میلیون زائر و گردشگری در سال در مشهد اشاره و تصریح کرد: گردشگری به ویژه گردشگری سلامت یکی از نقاط فرصت مشهد در این خصوص است و هدف ما از برگزاری این رویداد این است که با توجه به ظرفیت مشهد در خصوص گردشگری کارآفرین داشته باشیم.

وی از راه‌اندازی مرکز رشد موسسه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این مرکز رشد از ایده‌های کارآفرینانه در زمینه گردشگری حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است که رویداد شتاب ایده پردازان گردشگری از روز گذشته 10 آبان لغایت 12 آبان با مجوز مرکز شتابدهی نوآوری، حمایت دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و همکاری همه‌جانبه موسسه آموزش‌عالی علمی- ‌کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در حال برگزاری است.

این رویداد آموزشی- تجربی به مدت 3 روز با هدف ایجاد محصولات خلاقانه در حوزه گردشگری الکترونیک و با موضوع ایجاد سامانه‌های توسعه گردشگری و محوریت افزایش ماندگاری گردشگران و زائران، فراهم کردن بستر مناسب جهت عرضه‌ و تقاضا، ایجاد فضای باز رقابتی و تسهیل در مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات گردشگری برپاشده است.