فهرست اصلی

مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی

توسط موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد.

 

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، مراسم بزرگداشت و گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش های علمی کاربردی جهاددانشگاهی، جناب آقای مهدی جهانی شرق مدیر دانشجویی فرهنگی موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی با اعلام این خبر گفت: آشنایی بیشتر دانشجویان با شاعر نامی ایران و اشعار حماسی از اهداف این مراسم بوده است.

وی به نقش سخنرانی های علمی از جمله سخنرانی دکتر الهامی از استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی در این برنامه اشاره کرد و گفت: بی تردید سخنرانی های علمی، ضمن آشنا سازی نسل جدید با آثار و ارزش های ادبی حماسه سرای ایران، به پاسداشت زبان فارسی نیز کمک خواهد کرد.

آقای جهانی شرق افزود: اجراء برنامه نقالی توسط استاد جلال شهناز نژاد، شاهنامه خوانی توسط استاد سپنتا مهر و سخنرانی ارباب اشعار غیر شاهنامه ای فردوسی توسط استاد سلیمان نوری، خراسان پروژه و روزنامه نگار از دیگر برنامه های این مراسم بوده است.

لازم به ذکر است این مراسم با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در تالار فردوسی مجتمع دکتر شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد.

 

پذیرش دانشجو رشته های جدید مورد نیاز بازار کار فناوری اطلاعات در جهاددانشگاهی مشهد

در نشست هم اندیشی مدرسان گروه کامپیوتر مطرح شد

نخستین هم اندیشی مدرسان گروه کامپیوتر موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد، در این نشست، مدرسان بر افزوده شدن رشته های جدید مورد نیاز بازار کار به رشته های این گروه تاکید کردند. در ادامه مهندس احمد افروغی رییس مرکز بر استفاده از تجربیات مدرسان در پیشبرد اهداف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرکز تاکید کرد. وی برقراری جلسات هم اندیشی با مدرسان را به صورت تخصصی در گروه های آموزشی مرکز مفید خواند و گفت: بی تردید شاهد بهره وری بیشتر با برگزاری نشست های تخصصی خواهیم بود. افروغی خواستار مشارکت بیشتر مدرسان و استفاده از بسترهای مناسب پژوهشی و کارآفرینی مرکز شد. در این نشست، مدرسان نیز به اصلاح آیین نامه تشویقی و حمایتی مقالات، به روز شدن تجهیزات کارگاهها، آماده سازی دانشجویان جهت واحد پایان نامه، برگزاری کارگاه مهارتهای جستجو در اینترنت و ... تاکید کردند.

 

با هدف بهره مندی و تسهیل امور دانشجویان برگزار شد.

جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید با هدف بهره مندی بیشتر دانشجویان از تسهیلات و امکانات در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، مهندس احمد افروغی رییس موسسه ضمن خیر مقدم به دانشجویان، به معرفی توانمندی های جهاددانشگاهی و امکانات مرکز پرداخت وی ضمن تاکید بر فعالیت دانشجویان در امور فوق برنامه به تشریح شوراهای فعال و تشکل های دانشجویی اشاره کرد و آن ها را بخشی از افتخارات مرکز عنوان نمود. در ادامه سرهنگ ریاحی معاون وظیفه عمومی خراسان رضوی و سروان تاتاری، رئیس اداره تحصیلی و خروج از کشور آن معاونت به بیان قوانین و مقررات مشمولان پرداختند. مهندس مجتبی اسعدی مدیر آموزش موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد نیز به ذکر قوانین و مقررات آموزشی مصوب شده پرداخت. معرفی دفتر کارآفرینی و اشتغال موسسه نیز با رویکرد اهمیت موضوع کارآفرینی و تاکید بر این مقررات توسط مهندس خورسند انجام شد.

 

نقش اساتید در کسب افتخارات مرکز غیر قابل انکار است

رییس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در جلسه هم اندیشی مدرسان

 

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در جلسه هم اندیشی مدرسان مرکز بر نقش و جایگاه اساتید اشاره کرد و گفت: این جایگاه در کسب افتخارات مرکز موثر بوده و نیز قابل انکار است. به گزارش پایگاه خبری موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، مهندس احمد افروغی با تاکید بر نقش بسزای مدرسان در کیفیت بخشی بر آموزش هر مرکز، خواستار همراهی مدرسان در پیشبرد اهداف مندرج در برنامه استراتژیک شد. وی پتانسیل ها، امکانات آموزشی و پژوهشی و فرهنگی موجود در مرکز را بستر مناسبی جهت تحقق افتخارات بیشتر عنوان کرد.

در ادامه این جلسه، مهندس مجتبی اسعدی مدیر اداره آموزش موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با طرح جزئیات آئین نامه مدرسان، به بیان قوانین و مقررات مربوط به این حوزه پرداخت. نادر کوهستانی، کارشناس امور پژوهشی مرکز نیز با طرح ساختار پژوهشی، به تشریح امتیازات پژوهشی دانشگاه جامع و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی پرداخت.

در این جلسه مدرسان موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با تبیین دیدگاه های خود، به طرح نقاط قوت و ضعف مرکز پرداختند و بر استمرار جلسات هم اندیشی در راستای ارتقای کیفی مسایل آموزشی مرکز تاکید کردند.

 

اولین همایش ملی جهانی سازی حقوق کودکان و نوجوانان از دیدگاه حقوقی و روانشناسی

 

محورهای همایش بر پایه های حقوقی و روانشناسی کودکان می باشد

زمان برگزاری همایش 20 و 21 اردیبهشت ماه 1397 با مشارکت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد می باشد.